Ballina Teknologji Blackberry përgatit modelin e ri pas suksesit të Key One

Blackberry përgatit modelin e ri pas suksesit të Key One

Pas suksesit të arritur me lançimit e modelit Key One, Blackberry vjen në treg me një tjetër model të ri telefoni.

Modeli i ri është zbuluar përmes kërkimi në disa profile të agjentit të përdoruesit (UAProf) në një nga faqet e internetit të TCL, kompania kineze që ndërton pajisjet e markës BlackBerry.

UAProf nuk nxjerr shumë detaje rreth modelit të ri të ardhshëm, por tregon se ka një ekran me rezolucion 1,920×1,080, pra full HD 1080p në raportin 16:9, që do të thotë se modeli i ri do të jetë vetëm me prekje, jo me tastjerë. 

Numri i modelit të celularit është BBD100 dhe mundësohet nga procesori Snapdragon 625 të Qualcomm (i njëjti si proçesori i KeyOne), ose me versionin më të ri, SD626.

“Gjyqi shndërrohet në ring”, dy shqiptarët ‘rebelohen’ ndaj trupit gjykues

Gruas shkodrane i ikën “tepeleku i kokës”, i prish ballkonin komshiut për të futur…

FOTO/ Humb kontrollin e automjetit, plagoset rëndë 20-vjeçarja shqiptare, nënë e tre fëmijëve

Kryemadhi vijon me sulmet: Rama po u bën shqiptarëve, atë që nuk ua bënë otomanët për 500 vite

Sinoptikanët japin alarmin: Në fundjavë rikthehet rreziku i përmbytjeve, ja zonat që mund të preken

FOTO/ Kishin fshehur drogën në qeset e plehrave, si u shkatërrua banda shqiptare në Itali (Emrat)

Paralajmërimi i fortë i Ngjelës: Politikanët e korruptuar janë të tmerruar, shumë shpejt do vulosin fundin e tyre

Publikohen fotot e projektit, ja si do të duket Aeroporti i Vlorës

Berisha shpërthen ndaj Ramës: Skënderbuçi i Spiropalit nuk vendosi një tufë lule tek përmendorja e Skënderbeut

Rrëzohet nga dritarja e shkollës, adoleshentja dërgohet me urgjencë në spital

Artikulli paraprakLulzim Basha ka një paralajmërim për banditët e Krujës : “Po ju vëzhgojnë shërbimet e huaja”
Artikulli tjetër“Me planin tënd ekonomik kursej 30 mijë lekë..”, flet hapur me kreu e PD një tregtar në Krujë