Ballina Teknologji E pabesueshme! Ngjit 999 shkallët e “Parajsës”, njihuni me Range Roverin e...

E pabesueshme! Ngjit 999 shkallët e “Parajsës”, njihuni me Range Roverin e ri sportiv (Video)

Një Range Rover i  ri sportiv ka arritur të ngjisë shkallët e “Parajsës”, duke u bërë automjeti i parë që ngjitet në 999 shkallët e një prej pikave më atraktive në Kinë.

Sfida filloi në një nga rrugët gjarpërushe të malit Tianmen, të njohur si Rruga e Dragoit, për të mbërritur më pas në majë.

Ky Range Rover, u bë furoistrada e parë që bën ngjitjen në 45 gradë të 999 shkallëve, në “Portën e Parajsës”, në Huan. 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakTrëndafila-pica për Shën Valentin!
Artikulli tjetërFOTO/ Shpërthim me tritol në një dyqan në Shkodër, policia në ndjekje të autorëve