Ballina Galeri FOTO/ Del në shitje “bisha” Ford Mustang, për 4,5 sekonda kap shpejtësinë...

FOTO/ Del në shitje “bisha” Ford Mustang, për 4,5 sekonda kap shpejtësinë 100 kmh. Ja sa do të kushtojë

Kompania specialiste për modifikimin e Ford-it, Steeda i ka dhënë veturës “American Muscle” një stil më agresiv e fuqi motorike.

Q500 Enforcer tani prodhon 480 kuaj fuqi, që është rritje nga 410 kuaj fuqi sa ka modeli standard dhe ka një sistem të ri të shkarkimit të gazrave dhe zhurmës, transmeton koha.net.

Edhe pse ende mbahen të fshehta, shpejtësia maksimale e tij pritet të jetë 250 kmh e arritja e shpejtësinë nga 0 në 100kmh për 4.5 sekonda.

Steeda ka punuar me Ford’a qe 30 vite, e këtë version të quajtur Enforcer e ka bërë të duket më agresiv se modeli standard.

Ford Munstang Enforcer kushton rreth 10 mijë euro më shumë se Mustang GT standard i cili çmimin fillestar e ka rreth 53 mijë euro.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprakAnxhela Martini më e lumtur se kurrë, shijon ‘muajin e përrallave’
Artikulli tjetërApple në telashe, prokuroria franceze akuza për mashtrim