Ballina Galeri FOTO/ Prezantohet bisha e re “BMW M5”, arrin shpejtësinë nga zero deri...

FOTO/ Prezantohet bisha e re “BMW M5”, arrin shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë për 3.2 sekonda

SHPËRNDAJE

Prodhuesi gjigand gjerman i automjeteve  BMW ka prezantuar modelin e saj më të ri M5 në Frankfurt Motor Show.

“Bisha” e re që prodhon 600 kuaj fuqi, me 4.4 litra turbo dyshe V8, arrin shpejtësinë nga 0 deri në 100 km për vetëm 3.2 sekonda.

“Bisha” e re është makina më e shpejtë që BMW ka prodhuar ndonjëherë, e cila arrin shpejtësinë 100 km/h për një kohë aq të shkurtër.

Probleme të mëdha me M5 First edition duket se do të ketë modeli AMG E63 S nga Mercedes, për të cilin ky është rivali kryesor.

Vetura super e shpejtë, e cila ka një performancë të lartë dinamike do të kushtojë 118 mijë euro.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

 

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakDOKUMENTI/ Masakra e 2 prillit ’91, zbulohet urdhri i frikshëm i Gramoz Ruçit: Qitësit të zenë lartësitë, goditni ashpër!
Artikulli tjetërRama publikon transformimin e shkollës së baletit në Tiranë, komentuesi: Po në shkollat e fshatit kur do vihet dorë…