Ballina Bota FOTO/ Si të jetosh në vetëm 9m/2, projektohet shtëpia me hapësirën më...

FOTO/ Si të jetosh në vetëm 9m/2, projektohet shtëpia me hapësirën më të vogël

Një arkitekt në Hong Kong, ka projektuar një shtëpi banimi në një hapësirë tepër të vogël, prej vetëm 9m/2.

Misioni që ka ndërmarrë arkitekti James Law, mesa duket ka marrë trajtën e një shtëpie banimi në formë tubi tepër interesante, megjithëse ka shfrytëzuar një hapësirë tejet të vogël.

Bëhet fjalë për një apartament shumë të vogël, me kosto të ulët, i ndërtuar në brendësi të një tubi me një diametër 2.5 m. Në këtë apartament mund të jetojnë një apo dy persona.

Është i pajisur me një kuzhinë dhe banjo në një hapësirë vetëm 9 m/2. Cdo pjesë është e pajisur me mobilje në brendësi të hapësirës.

Picture 1 of 20

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook