Ballina Teknologji iPhone X një dështim? Analistët parashikojnë se Apple do ta tërheqë nga...

iPhone X një dështim? Analistët parashikojnë se Apple do ta tërheqë nga tregu këtë verë

Nëse kjo provohet të jetë e vërtetë, atëherë do të ishte hera e parë që Apple i mbyll rrugën një produkti një vjeçar.

Shitjet e iPhone X mund të mos kenë arritur pritshmëritë që Apple dëshironte, por telefoni është shumë larg të qenurit një dështim.

Të gjithë u mahnitëm pas telefonit dhe miliona besnikë të Apple e kanë blerë pavarësisht çmimit të lartë.

Por do të ishte një shok i vërtetë nëse Apple braktis iPhone X në Verën e 2018-ës. Apple Insider duke cituar firmën analitike KGI Securities, sugjeron se Apple do të tërheqë nga shitja telefonin përpara prezantimin të ciklit të ri.

Nëse kjo provohet të jetë e vërtetë, atëherë do të ishte hera e parë që Apple i mbyll rrugën një produkti një vjeçar.

Arsyeja e shitjeve të dobëta të telefonit në Kinë është dizajni sipas KGI. Pavarësisht se ka një ekran më të madh sesa iPhone 8 Plus prej 5.8 inç nga 5.5 inç, KGI beson se hapësira e sensorëve në krye të ekranit është ai që ka zhgënjyer përdoruesit.

Nga ana tjetër Apple nuk është e gatshme të heqë dorë nga ky stil dizajnit me seritë e reja të iPhone.

Pavarsisht parashikimeve negative, shitjet e iPhoneX në terësi kanë qenë pozitive. Kjo do ta ndihmojë kompaninë të kapë vlerën e 1 trilion dollarëve përgjatë 2018-ës.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook




LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakNëse njihni këto 6 metoda, femrat do t’iu “lusin” për seks
Artikulli tjetërPolicia greke “shkërmoq” bandën e trafikut të drogës, 3 në pranga, mes tyre dhe një femër shqiptare