Ballina Teknologji LG konkretizon konceptin e së ardhmes, krijon modelin e telefonit që paloset

LG konkretizon konceptin e së ardhmes, krijon modelin e telefonit që paloset

Kompania LG, ka sjellë së fundmi risinë e 2018-ës, duke krijuar modelin më të ri të telefonit, i cili mund të paloset.

Drejues të LG-së njoftojnë se ekrani i modelit më të ri telefonik do të ketë një ekran fleksibël, i cili do të mund të paloset.

Telefoni do të jetë i pajisur me dy kamera, nje në pjesën e përparme dhe një në pjesën e pasme të ekranit.

Teknologjia e këtij telefoni, lejon që përdoruesit të mund të shohin njoftimet, apo edhe orën, vetëm duke e palosur atë.

Gjithashtu, sipas krijueve, kur telefoni të hapet i plotë me të dyja pjesët e tij, do të mund të përftohet një pasjisje në madhësinë dhe funskionin e një tableti.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Gjykata e Apelit Durrës lë në fuqi vendimin e mëparshëm, Dashamir Xhika mbetet në burg

“Hapja e portave drejt ferrit”, artikulli i ‘The Economist’ për ndryshimin e kufijve në Ballkan

FOTO/ Fejohet këngëtari i njohur shqiptar, publikon pamjet e shkëmbimit të unazave

DOSSIER/ “Të lidhur me tela me gjemba”, si u pushkatuan barbarisht nga komunistët 22 intelektualët shqiptarë

VIDEO/ Aksidenti fatal në Shkodër, 1 minutë heshtje në takimin Vllaznia-Teuta

Bulqizë/ Mbulohet nga dëbora, furgoni me 9 pasagjerë bllokohet 2 orë në rrugë

Vlorë/ Rikthehen atentatet me eksploziv, një tjetër shpërthim biznesi në mesnatë

Rrëfimi tronditës i 18-vjeçares shqiptare: Prindërit më mbajnë të burgosur në shtëpi, duan të më…

VIDEO/ Plagosja e dyfishtë në Tiranë, publikohen pamjet e sherrit mes dy grupeve

“Deklaratat për presidentin e përbashkët Shqipëri-Kosovë”, reagon Vasili: Vendi digjet, Rama…

Artikulli paraprakZbulohet vendimi i qeverisë, ja “dhurata” që Rama i bën Arta Markut
Artikulli tjetërAubameyang largohet nga Dortmund, transferohet drejt Arsenal për 60 milionë Euro