Ballina Galeri Mercedes i papërmbajtshëm, rrit dozën e luksit tek Maybach S-Class 2019

Mercedes i papërmbajtshëm, rrit dozën e luksit tek Maybach S-Class 2019

Kompania më e famshme gjermane e prodhimit të automjeteve, Mercedes Benz është duke e bërë edhe më luksoz modelin e ri Maybach S-Class.

Maybach i ri do të debutojë muajin e adhshëm tek “Geneva Motor Show”. Makina luksoze ka një grilë të ristilizuar, disqe 20-inç dhe aksesorë shtesë brenda.

Veshja e brendshme e mjetit do të ketë kombinime të reja ngjyrash që i ofrohen klientit, si: kafe e hapur dhe e zezë apo savan beige me të zezë.

Gjithashtuofrohen disa ngjyra për mjetin luksoz, si: ngjyrë ari, gri dhe platin së bashku me një paketë të re Designo Magnolia.

Daimler raporton se ka shitur tashmë mbi 25,000 modele Maybach S-Class në mbarë botën që nga fillimi i tyre tre vjet më parë. Vitin e kaluar, një në çdo dhjetë modele S-Class u porositën me specifika të Maybach.

Picture 1 of 5

2019 Mercedes-Maybach Sedan (Euro spec)

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook