Ballina Kuriozitet Ndodh dhe kjo, krijohet chat i veçantë për fëmijët nën moshën 13-vjeçare

Ndodh dhe kjo, krijohet chat i veçantë për fëmijët nën moshën 13-vjeçare

Aplikacioni i ri, “Messenger Kids”, për fëmijët nën moshën 13-vjeçare që Facebook-u nxori në fillim të dhjetorit ka shkaktuar polemika të shumta pavarësisht sigurisë që ofron kompania.

Facebook ka theksuar se aplikacioni nuk kërkon një llogari të një rrjeti social për fëmijët, por ai mund të përdoret përmes llogarisë së prindërve.

Ndërkohë, do të jenë prindërit ata që do të autorizojnë përdorimin e “Messenger Kids” duke vendosur kontaktet për fëmijët e tyre me anë të të cilave do të shkëmbehen mesazhe dhe videochat.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Kryemadhi: Më 27 janar harrojini flamurët politik, të protestojmë për Shqipërinë, do të jetë mëkat për këdo që…

Aksident në aksin Kavajë-Tiranë, makina përplas çiklisitin 67-vjeçar

Berisha përkujton Rugovën: Sot shqiptarët përkujtojnë 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit legjendar të Kosovës

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, mjeti përfundon në kanal (Detaje)

“Po nuk të pata unë, s’të ka askush”, ja mesazhi i fortë për vrasjen e Arielës

VIDEO+16/ Pamje të rënda nga ngjarja që tronditi mbarë opinionin, publikohen filmimet e vrasjes në Tiranë

Kush është infermieri 23-vjeçar nga Fieri që i mori jetën Arielës (Foto)

Denoncimi/ Çifti i avokatëve po zhvasin shqiptarët

Basha ngushëllime Jonuz Musliut: Humbje e madhe e një luftëtari të palodhur

Detaje/ Kush janë dy të rinjtë të qëlluar gjatë mesditës së sotme në Tiranë (Emrat)

Artikulli paraprak10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës, Rita Ora rikthehet në vendlindje
Artikulli tjetërE rëndë/ Ishte duke shkuar në punë, makina përplas për vdekje 49-vjeçaren shqiptare në Itali