Ballina Galeri Një milion euro për “Bugatti” i vitit 1991 (FOTO)

Një milion euro për “Bugatti” i vitit 1991 (FOTO)

Në vitin 1991, makina “Bugatti EB110” u shit për 380 mijë dollarë.

Ndërkohë që nga momenti që kjo makinë është blerë, ka ecur vetëm 4.500 kilometra. Thuhet se gjatë gjithë kohës ajo ka qëndruar në ekspozitën e një koleksionuesi.

Ndërsa tani pronari i “Bugatti EB110” ka vendosur që ta shesë atë, dhe normalisht shuma pritet të thyej rekordet. Vlerat e saj pritet që të arrijë rreth një milion dollarë, pasi ka shumë oferta, shkruan telegrafi.

Ky “Bugatti” me 550 kuaj fuqi, shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë arrin për 3.6-sekonda, ndërsa ka shpejtësi maksimale deri në 340 kilometra në orë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook“Gjyqi shndërrohet në ring”, dy shqiptarët ‘rebelohen’ ndaj trupit gjykues

Gruas shkodrane i ikën “tepeleku i kokës”, i prish ballkonin komshiut për të futur…

FOTO/ Humb kontrollin e automjetit, plagoset rëndë 20-vjeçarja shqiptare, nënë e tre fëmijëve

Kryemadhi vijon me sulmet: Rama po u bën shqiptarëve, atë që nuk ua bënë otomanët për 500 vite

Sinoptikanët japin alarmin: Në fundjavë rikthehet rreziku i përmbytjeve, ja zonat që mund të preken

FOTO/ Kishin fshehur drogën në qeset e plehrave, si u shkatërrua banda shqiptare në Itali (Emrat)

Paralajmërimi i fortë i Ngjelës: Politikanët e korruptuar janë të tmerruar, shumë shpejt do vulosin fundin e tyre

Publikohen fotot e projektit, ja si do të duket Aeroporti i Vlorës

Berisha shpërthen ndaj Ramës: Skënderbuçi i Spiropalit nuk vendosi një tufë lule tek përmendorja e Skënderbeut

Rrëzohet nga dritarja e shkollës, adoleshentja dërgohet me urgjencë në spital

Artikulli paraprak“Ishin alienë apo paraardhësit tanë të largët?”, misteri që mbartin kafkat mbi 8,000 vjeçare në Peru
Artikulli tjetërDeputeti kaubojs i frymëzuar për festa, poston nudon e tij të fundit