Ballina Teknologji Njihuni me superjahtin “fluturues”, vlera e tij mund të kapë milionat

Njihuni me superjahtin “fluturues”, vlera e tij mund të kapë milionat

Janë zbuluar imazhet mahnitëse të superjahtit, që arrin të mbajë deri në tetë pasagjerë mbi ujë dhe të arrijë një shpejtësi deri në 74 kilometra në orë.

Ajo çfarë e bën të veçantë këtë jaht nuk është vetëm bukuria e tij, por sistemi që mund të ngrejë pjesë të varkës deri në 5 metra, duke krijuar idenë e fluturimit.

Ende nuk është bërë me dije një çmim zyrtar, por ka të ngjarë të shkojë në disa miliona dollarë.

Jahti luksoz, “Enata Marine”, pritet të dalë në shitje të paktën pas 12 muajsh.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook