Ballina Teknologji Përgjysmohet prodhimi i Iphone X, Apple e ‘pëson’ nga pritshmëritë e mëdha

Përgjysmohet prodhimi i Iphone X, Apple e ‘pëson’ nga pritshmëritë e mëdha

Iphone X është produkti më i fundit nga Apple, i cili është smartphon-i më i shtrenjtë në treg.

Çmimi $1.000 i këtij produkti, mund të jetë dhe arsyeja pse kërkesat kanë qenë shumë të ulëta.

Gjigandi Apple është mësuar gjithmonë me ‘lugë të madhe’, dhe tani që kërkesat për iPhone X nuk janë në nivelin e pajisjeve të mëparshme, ka vendosur të përgjysmojë prodhimin.

Ttregjet që kanë qënë të dobëta, janë po ato që Apple kishte pritshmëri të mëdha, si: ShBA, Evropë, dhe Kinë.

Një arsye tjetër pse jo shumë veta nuk po mbajnë radhë për pajisjen e Apple, janë thashethemet se Apple pritet të nxjerë në treg një iPhone të ri, nga fundi i këtij vit.

Mendohet se kjo gjë ka bërë që vëmendja të kalojë tek produkti që do të vijë në treg.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakShuani kuriozitetin, ja si duket Luana në palestër pa pikë grimi
Artikulli tjetërJa cilat janë veprimet e përditshme që ju dëmtojnë veshkat