Ballina Teknologji Samsung Galaxy S9 sjell pastërtinë, harrojini tiparet

Samsung Galaxy S9 sjell pastërtinë, harrojini tiparet

Vendosni Samsung Galaxy S9 pranë Galaxy S8 dhe do të përpiqeni të gjeni një ndryshim të menjëhershëm mes të dyve.

Samsung Galaxy S9, është shpallur në Mobile World Congress 2018, si produkti që pritet të ketë shumë shitje, dhe mburret me cilësinë e përmirësimeve të jetës së smartfonëve.

Ndryshimet e vogla në dizajnin e Galaxy S8 krijojnë një përvojë shumë më të mirë për smartphone. Në veçanti, ajo trajton një nga zhgënjimet më të mëdha të S8 – sa e ngjashme ishte kamera e tij për Galaxy S7. Me Galaxy S9 dhe sidomos Galaxy S9 Plus, kamera ka qenë “reimagined”, me karakteristika që ne kurrë nuk kemi parë më parë në një telefon. Është emocionuese, por edhe pak shqetësuese. Le t’i hedhim një sy:

Skaneri Iris tani është më i errët kështu që blends in me skajet rreth ekranit. Këto skajet ose bezels janë gjithashtu pak më të vogla, duke ju dhënë edhe më shumë pasuri të ekranit se më parë. Përvec këtyre dy përmirësimeve të vogla, përpara këtyre dy smartfonëve të rinj duket padyshim e ngjashme me atë të paraardhësve të tij. Kjo është një gjë e mirë, sepse Galaxy S9 vazhdon të duket yjor – super i hijshëm dhe ultra-modern.

Ndoshta më e rëndësishme, Samsung ka vendosur sensorin e gjurmëve të gishtave në një pozicion të ri në anën e pasme të S9 dhe S9 Plus, direkt nën kamerë. Vendosja e vjetër e bëri sensor të vështirë për të arritur; sigurisht që është përmirësuar shumë tani. Dhe kjo është pjesa më e madhe e ndryshimit më të madh dhe më të dukshëm në mes S9 dhe S8, Sensori është më i ulët, blici është në anën e djathtë të kamerës dhe posaçërisht në Galaxy S9 Plus, ju do të gjeni një sistem me dy kamera. Është hera e parë që Galaxy S-series përmban kamera të dyfishta – pajisja e parë Galaxy për t’i shfrytëzuar ato është Shënimi 8.

LEXO EDHE:  Koreja e Veriut/ 'Hakerët vjedhin planin e luftës së SHBA-së dhe Koresë së Jugut'

Në pjesën e prapme të telefonit nuk përmend emrin e pajisjes, ajo ka logon e Samsung në qendër, një ndryshim i vogël gjatë vitit të kaluar. Ekzistojnë ende skajet e lakuara (gjithashtu në pjesën e përparme), së bashku me mbulesën e të gjitha qelqeve për ngarkim të shpejtë me valë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook