Ballina Teknologji Si të shkarkoni privatisht një ‘story’ të miqve në Instagram

Si të shkarkoni privatisht një ‘story’ të miqve në Instagram

Instagram është një prej rrjeteve sociale më të përdorura, i cili është ‘ndërtuar’ për shpërndarjen e fotove. 

Mirëpo një lulëzim duket se ka pësuar opsioni ‘story’ në Instagram, i cili përdoret gjithnjë e më shumë nga të rinjtë.

Ju mund të shikoni historitë e miqve, duke klikuar ikonat e tyre në krye të Instagram. Po sikur të shkarkonit një histori dhe ta ruani atë?

Ja sesi të ruani privatisht një histori Instagrami:

  • Vizitoni Storiesig.com në kompjuter ose telefon
  • Vendosni emrin e përdoruesit historinë e të cilit doni të shkarkoni. Duhet të jetë emri i saktë (username)
  • Nëse ai emër përdoruesi që keni vendosur është i saktë do të shfaqet një emër dhe një foto profili në rezultatin e kërkimit. Selektojeni për të parë historitë e tij.
  • Në faqen e rezultateve klikoni butonin “Download” për të ruajtur historitë që dëshironi.
  • Duhet të keni parasysh se sapo historia të fshihet, nuk mund ta shkarkoni më me këtë softuer.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakMe të ftohtë dhe me kollë? Kura natyrale më e mirë, mjaltë dhe piper i zi
Artikulli tjetërPetka me gjalpë