Ballina Teknologji Trondit shkenca, krijohet pajisja që do të ringjallë të vdekurit

Trondit shkenca, krijohet pajisja që do të ringjallë të vdekurit

Cryogenics mund të jetë pajisja që do prishë rregullin e natyrës dhe të ringjallë të vdekurit.

Ky eksperiment që tejkalon të gjitha parashikimet njerëzor vjen nga presidenti i Institutit Cryonics në Michigan, Dennis Kowalski i cili ka deklaruar se ka ndërtuar një pajisje që do risjelle në jetë trupat e ngrirë.

Koewalski deklaron se nëpërmjet pajisjes cryonices dhe terapisë me qelizat burimore personat që kanë ndërruar jetë mund të rikthehen përsëri në këtë botë brenda 50 deri në 100 vitet e ardhshme, madje dhe në një moshë më të re se ajo që kanë ndërruar jetë.

Instituti Cryonics në Michigan, ofron shërbime për ngrirjen e trupave dhe ka ofruar këtë mundësi për të gjithë klientët e tij.

Deri tani rreth 2.000 persona kanë regjistruar emrat e tyre për tu ngrirë nga cryogenically por jo vetëm kaq njerëzit kanë regjistruar dhe emrat e kafshëve të tyre shtëpiake, ku deri tani janë regjistruar 100 të tilla.

Doktori Dennis Kowalski deklaron se deri tani janë 160 persona në procesin e ngrirjes në laboratorin e tij., shkruan intv.al.

Ai shpjegon se nëpërmjet kësaj pajisje truri do ruhet nga çdo dëmtime dhe me avancimin e teknologjisë dhe mjekësisë trupi do ri formohet dhe do të kurohet sëmundja që ka shkaktuar vdekjen dhe nëpërmjet qelizave bimore njeriu i ngrirë do rikthehet dhe njëherë në jetë dhe në moshën të re.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook