Ballina Teknologji Valixhja auto-ndjekje, ka aftësi të identifikojë pronarin e saj

Valixhja auto-ndjekje, ka aftësi të identifikojë pronarin e saj

Krijohet valixhja auto-ndjekje, e pajisur me sensorë që identifikojnë pronarin e saj.

Nëse jeni një person që udhëtoni shpesh por mbajta valixheve ju streson, atëherë firma kineze 90Fun ju jep fund shqetësimeve të tuaja.

Puppy është një valixhe auto-ndjekje dhe ka aftësinë të identifikojë pronarin e saj.

Sipas 90Fun Puppy mund të komandohet nëpërmjet një telekomande që e dërgon sinjalin deri në 20 metra dhe është e pajisur me sensor që identifikon pronarin e saj.

Ajo ka një inteligjencë të dyanshme që do të thotë që ajo mund të eci në mënyrë të saktë dhe para dhe mbrapa.

Gjithashtu përbëhet nga një sistem i lart sigurie dhe hapet veç me shenj gishti e cila mund të identifikoj deri ne 5 shenja të ndryshme gishtash.

Valixhja robotike mund të ngjitet në një lartësi deri në 30 gradë dhe të kalojë pa problem një rrugë me gunga.

Pesha maksimale që mund të mbaj Puppy është deri në 50kg. Me teknologjinë e lartë të hartës 3D, ajo kurrë nuk do të humbasë dhe mund të udhëtoj dhe në ambiente me shume njerëz.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
“Ma vrau ai plehra para syve, e kapi dhe…”, zbardhet dëshmia rrënqethëse e motrës së Arielës

Kastriot Myftaraj: Kush është oligarku me 5 yje qeveritare, çfarë fshihet pas tij (Emri)

Trafikonin lëndë narkotike, arrestohen dy persona në Vlorë (Emrat)

Vrasja e Arielës, sociologu shpërthen ndaj gazetarëve: Derdimenë! Nuk të lini as të vdesësh rehat!

“Si u mashtruan paturpësisht banorët e Verrisë për inceneratorin e plehrave nga Edi Rama”

Historia e dashurisë që në gjimnaz për Arielën, familja e Aldisonit thotë se…

Ngjela i përmend me emra: Ja kush janë të korruptuarit e antishqiptarët që nuk punojnë, por fshehin…

“Arielën e dashuronte që i vogël, por…” shoku i ngushtë tregon ndenjat dhe mëritë e Aldisonit

Forumi Ekonomik Botëror jep alarmin: Pabarazia dhe varfëria në Shqipëri janë rritur në 5 vitet e fundit

U shemb përtokë me 5 plumba, zbardhet telefonata e fundit e Arielës

Artikulli paraprakKomisioni Europian do të nisë disbursimin e fondeve për TAP
Artikulli tjetërVlerësimi i Kadaresë me çmimin ndërkombëtar, Meta: Një ogur i mbarë për Shqipërinë evropiane