Ballina Teknologji VIDEO/ Google Arts & Culture, aplikacioni që gjen ju binjakun nga pikturat...

VIDEO/ Google Arts & Culture, aplikacioni që gjen ju binjakun nga pikturat në muze

Google Arts & Culture është aplikacioni më i ri, i cili po bëhet shumë i përhapur dhe i pëlqyer dita-ditës në të gjithë botën.

Google Arts & Culture, është një aplikacion i cili gjen binjakun tuaj, por veçantia e këtij programi, është së sozinë e gjen vetëm nga pikturat e ekspozuara në muze.

Pavarësisht se aplikacioni ka dal në treg që në 2016, ai u bë i njohur veç disa javë më parë, fal përditësimit të tij të fundit që ka të bëjë me gjetjen e binjakut.

“Bëni një fotografi dhe zbuloni nëse portreti juaj është në një muze”, është slogani që ka ky aplikacion.
Zëdhënësi i Google, Patrick Lenihan, në një deklaratë ka treguar se qëllimi i krijimit të këtij aplikacioni, është që të kthejë interesin nga arti.

“Në jemi përpjekur që të gjejmë një mënyrë që njerëzit të përfshin sa më shumë në art dhe të flasin për të, dhe aplikacioni Google Arts & Culture është një mënyrë shumë e mirë për tu informuar dhe pa ju kushtuar asgjë, pasi aplikacionin e gjeni falas në çdo appstore”, shprehet Lenihan.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakPas këtij lajmi të tmerrshëm nuk do hani më pula
Artikulli tjetërTiranë/ Seks treshe në makinë, identifikohet një nga përdhunuesit