Ballina Teknologji VIDEO/ Jaguar D-Type, pas 60 vitesh makina mit kthehet sërish

VIDEO/ Jaguar D-Type, pas 60 vitesh makina mit kthehet sërish

Qendra Jaguar Land Rover Classic Works, ka rikthyer makinën hit në tregun automobilistik pas shumë vitesh.

Jaguar D-Type, ka qenë mbretëresha e 24Orë te ‘Le Mans’ në 1955, ‘56’ dhe 57’.

Pas 60 vitesh kthehet në prodhim me 25 ekzemplarë të gatshëm në dy versione, Short nose dhe Long nose.

Jaguar është ndëtuar rigorozisht nga qendra Jaguar Land Rover Classic Works, në Warwickshire.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakSaimir Tahiri në rreth të zi, ja cila detyrë i hiqet këtë herë nga Kuvendi
Artikulli tjetërArratisje si nëpër filma, dy shqiptarët braktisin çantat me drogë dhe hidhen në lumë, por…