Ballina Teknologji VIDEO/ KIA prezanton “bishën” e re, kjo është vetura elektrike që do...

VIDEO/ KIA prezanton “bishën” e re, kjo është vetura elektrike që do të “pushtojë” botën në të ardhmen

Prodhuesi koreanojugor i automobilave do të prezantojë në panairin e inovacioneve në Las Vegas, prej 9-12 janar, konceptin e tij të parë elektrik të së ardhmes.

Koncepti i KIA është i bazuar në crossoverin Niro, dhe sipas njoftimeve të prodhuesit paraqet kombinimin e “dizajnit të fuqishëm” dhe njësive shumë efikase të energjisë në bateri.

Koncepti Niro EV përfshin gjithashtu ndërfaqen midis njerëzve dhe makinave (HMI), e cila sipas Kia është “e paparë” deri më tani, i pasuruar me pajisje moderne dhe teknologji të avancuara.

Kompania ka njoftuar se ky koncept mund të hyjë në prodhim masiv në të ardhmen.

Prodhuesi i Koresë së Jugut gjithashtu do të paraqesë në Las Vegas detajet e strategjisë së tij për veturat autonome.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookFOTO/ Shfaqet në publik Adriatik Llalla, kapet “mat” në kafe duke biseduar me….

“Kush mban përgjegjësi për mospërmbushjen e standardeve të sigurisë në shkolla?”

U shtrua me urgjencë në spital, kjo është gjendja shëndetësore e Tinka Kurtit

Grabitje me maska në Fier, ja shuma që u mor nga pika e këmbimit valutor

Familjarët e Klemend Balilit padisin policinë, gjykata pezullon urdhrin e Haki Çakos

Kryemadhi mesazh për të rinjtë: Dilni protestoni për Shqipërinë që ëndërroni, mos lejoni kërcënimet e Ramës…

Donald Lu ka një mesazh të fortë për klasën politike: Jepini fund …

Raporti/ Cilat janë degët më të kërkuara nga studentët?

Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital, mjekohej prej kohësh nga….

Acari “pushton” Shqipërinë, sinoptikantët bëjnë me dije se…

Artikulli paraprak“Dua një mashkull që ka më shumë b*le se unë”, Marina Fara trondit me deklaratën e saj
Artikulli tjetërArrestohet ish-presidenti iranian Ahmadinexhad, e pabesueshme arsyeja