Mbështetës të Partisë Demokratike janë mbledhur para Ministrisë së Brendshme për të kërkuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, pasi vëllai i tij thuhet se u përgjua në një bisedë me një trafikant droge.

Situata është tensionuar dhe ka pasur përplasje me policinë, pasi protestuesit kanë kërkuar të futen në oborrin e ministrisë që t’o bëjnë thirrje të drejtpërdrejta ministrit që të dorehiqet.

Thuhet se protesta parashikohet të zgjasë për dy orë, ndërkohë që mes pankartave të tyre shkruhet: Arresto vëllanë tënd.

Për të maPër të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook