Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotem në aksin Tepelenë – Krahës, ku një minibusi I linjës Sarandë-Elbasan është përplasur me një mjet tip ‘Volkswagen” dhe për pasoje janë plagosur 9 persona, 2 prej tyre në gjendje të rendë janë derguar me helikopter në spitalin e Traumës në Tiranë.

Në mjetin tip “Volkswagen” udhetonte një çift te rinjsh nga fshati Toç i Tepelenës, Shqiponja Xhaferri, 18 vjeçe dhe i fejuari i saj, Sokol Brahimi 26 vjeç.

Çifti i cili u aksidentua shtë nisur me urgjencë me helikopter drejt Tiranës.

Në gjendje të rëndë është 18-vjeçarja Shqiponja Xhafa, dhe 62-vjeçari Zergjin Sina.
EMRAT:
Endrikejd Kapa 17 vjec
Shqiponja Xhafa 18 vjec
Sokol Brahimi 26 vjec
Syrja Brahimi 54 vjec
Petrit Rapaj 56 vjec
Hanko Mara 52 vjec
Zergjin Sina 62 vjec
Fatmir Selfaj 60 vjec
Rober Aliko 54 vjec