Mesa duket ditët me diell do të marin fund pasi një fundjavë me shira dhe vranësira po na pret.

Fundjava paraqitet kryesisht me vranësira dhe shira, më të konsiderueshëm në qendër mbrëmjen e së shtunës deri mëngjesin e së dielës ndersa në veri, shira të dendur mbrëmjen e së dielës deri mesditës e së hënës.

Vranësirat dhe shirat mbeten dominante edhe të hënën, më të dendur në ekstremin verior dhe jugor.

Temperaturat e ajrit rriten gjatë mëngjeseve ndërsa pësojnë rënie me 2 – 3°C gjatë orëve të mesditës, më e ndjeshme në zonat veriore dhe lindore.

Mbrëmja e së hënës sjell rënie të ndjeshme të temperaturave në të gjithë territorin dhe reshje dëbore gjatë natës, në zonat malore

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook