Sipas meteorologëve java e ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu dhe bore.

Bëhet e ditur gjithashtu se në pjesën malore do të ketë vetëm reshje dëbore.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius”.

Shtypja atmosferike do të shënoj rënie, nën vlerat e normales. Gjithashtu, do të fryjë erë nga verilindja dhe juglindja me shpejtësi deri 9m/s.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook