Para pak çastesh një tërmet i fuqishëm ka rënë mesditën e sotme.

Tërmeti u regjistrua rreth orës 5 e 39 minuta. 

Lëkundjet e tërmetit kanë qenë të forta dhe kanë zgjatur rreth 10 sekonda.

Tërmeti është ndjerë në Durrës, Tiranë, Shkodër, Dibër, Lezhë dhe në Elbasan.

Sipas Qëndrës Europianë të Tërmeteve, llogaritet se shkalla e lëkundjeve ka qenë 5.1 ballë dhe thellësi 10 km.

Epiqendra ka qenë në veri-lindje të Tiranës, dhe 9 km në lindje të Burrelit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook