Një tërmet i fuqishëm ka tronditur qytetin e Selanikut në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme. 

Tërmeti goditi pas një seri lëkundjesh sizmike të cilat nisën rreth mesnatës me një magnitudë prej 3.9, 3.5, 3.0, dhe 3.6 të shkallës Ritcher.

Mësohet se tërmeti është ndjerë edhe në Maqedoni. 

Lëkundjet u ndjenë rreth orës 21:05, ndërsa fatmirësisht nuk raportohet që të ketë persona të lënduar apo dëme materiale.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook