Një incident tragjik ka ndodhur në Tiranë ku një banesë është përfshirë nga flakët dhe si pasojë është asfiksuar pronari i saj.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 16:10 në rrugën “Gjergj Legisi”, në banesën e shtetasit Banush Guhacaj, 90 vjeç, i cili ndodhej në banesë kur ka rënë zjarri.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë forcat e Policisë dhe zjarrëfikësja ku kanë bë të mundur shuarjen e zjarrit.

Shtetasi i mësipërm si pasojë e flakëve dhe asfikësisë nga tymi ka humbur jetën.

Grupi hetimor ndodhet nëvendngjarje për zbardhjen e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të zjarrit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook