Një 40-vjeçar është arrestuar nga Policia e Elbasanit, pasi ka dhunuar bashkëshorten e tij 34-vjeçare, duke bërë për spital.

Sipas të dhënave zyrtare specialistët për Krimet, në stacionin e Policisë Prrenjas, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit me inicialet R. V., 40 vjeç.

Burime policiore bëjnë me dije se arrestimi i tij, u bë pasi në banesë, gjatë një konflikti për motive xhelozie, dyshohet të ketë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases E. V., 34 vjeçe, e cila ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë materialet në ngarkim të 40-vjearit  i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Dhunë në familje”.