Një tjetër tërmet ka goditur Shqipërinë pak minuta më parë.

Këtë herë ka qenë një tërmet 3.5 ballësh i shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 6 kilometra nga Lushnja, ndërsa thellësia ka qenë 4 km.

Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në Lushnje, Berat, Fier, Durrës dhe Tiranë, ndërkohë sipas raportimeve paraprake nuk ka të dhëna për dëme materiale.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook