Një tjetër tërmet ka goditur Jugun e Shqipërisë pak minuta më parë, në zonën e Vlorës.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) epiqendra e tërmetit ka qenë pranë fshatit Beshisht, rreth 12 km nga Vlora.

Thellësia e tërmetit ka qenë 26 km, ndërsa nuk ka raportime për dëme materiale apo të lënduar.

Pak minuta nga tërmeti me magnitudë 3,1 ballë është regjistruar një tjetër tërmet me magnitudë 2,6 ballë në Roskovec.

Kujtojmë se pak ditë më parë të tjera lëkundje të tokës u ndjenë në jug të vendit. Epiqendra e tërmetit me magnitudë 2,5 ballë ishte në Vermik të Vlorës.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook