Një turiste nga Polonia është mbytur ditën e sotme teksa notonte në plazhin e Sarandës në vendin e quajtur “Kanali i Çukës”.

Turistja polake e cila u mbyt sot mësohet se quhet Noworycka Peter Iwonadhe dhe është 52-vjeçe.

Policia dhe ambulanca kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të saj.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook