Një aksident masiv siç nuk e keni parë asnjëherë ka ndodhur në Kinë, konkretisht në autostradat Sinan-Jianhe dhe Jiangkou-Weng’an, në krahinën jugperëndimore të vendit.

Aksidenti ndodhi në orën 8 të mëngjesit të së shtunës ku rreth 100 makina u përplasën me njëra-tjetrën për shkak të rugëve tepër të rëshqitshme (të lagështa).

Nga raportimet e medias vendase CGTN publikohet një video e cila tregon kaosin e ndodhur ng përplasja e makinave, shkak i së cilës kanë humbur jetën 2 persona dhe janë përplasur 50 të tjerë, 10 prej të cilëve në gjendje kritike për jetën.