Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot 17 vjetorin e tragjedisë së 11 shtatorit ne SHBA, ku nga sulmi terrorist në Kullat Binjake në Nju Jork, ne 2001 humbën jetën mbi 3 mijë njerëz.

Rama ka zgjedhur si mesazh të rendesishem thënien e paharrueshme të gruas se pilotit të fluturimit 93: “Nëse kemi dicka për të mësuar nga kjo tragjedi, ajo që mësojmë është se jeta është shumë e shkurtër dhe nuk ka kohë për urrejtje”.

“MIRËMËNGJES dhe me këtë kujtesë për tragjedinë që ndryshoi botën, ju uroj një ditë të mbarë”- shkruan Rama.

MIRËMËNGJES dhe me këtë kujtesë për tragjedinë që ndryshoi botën, ju uroj një ditë të mbarë

Gepostet von Edi Rama am Montag, 10. September 2018

Albanian Prime Minister Edi Rama speaks during an interview in Tirana on June 28, 2016.
When Albanian Prime Minister Edi Rama wrote to the London Times about the risk of Brexit, his message was clear — and echoed other Balkan nations desperate to join the European Union. / AFP / DIMITAR DILKOFF (Photo credit should read DIMITAR DILKOFF/AFP/Getty Images)