Policia Boliviane ka raportuar për një aksident të rënde automobilistik, i cili ka ndodhur për shkak të shpejtësisë.

Në autobusi ishin gjithsej 50 udhëtarë, ku 17 persona kanë vdekur dhe 30 të tjerë të plagosur, pasi që autobusi me të cilin po udhëtonin është përplasur me një shkëmb.

Nga të dhënat e para thuhej se ishin 12 të vdekur, por nga lëndimet serioze është rritur numri i të vdekurve.

Policia si dhe zjarrfikësit u kanë ndihmuar të lënduarave. Aksidentet automobilistike në Bolivi shkaktojnë me mijëra të vdekur në vit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook