Një 14-vjeçar është mbytur duke u larë në lumin Shkumbin. Policia e Elbasanit bën me dije se i mituri me inicialet K.A., 14 vjeç banues në fshatin Hotolisht të Librazhdi, ka qenë duke u larë në lumin Shkumbin, së bashku me vëllain dhe kushuririn e tij.

Ndërsa këta dy të fundit kishin tentuar ta shpëtonin, nuk ia kanë dalë, pasi 14-vjeçari kishte pirë mjaft ujë dhe ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor u dërgua menjëherë në vëndngjarje dhe po kryen veprimet hetimore dhe proçeduriale.