Holanda tronditet nga një ngjarje e rëndë.

Gjatë koncertit tre ditor në Landgraaf të Holandës, një furgon ka hyrë mes turmës duke lënë një person të vdekur dhe tre plagosur.

Ende nuk dihet nëse ngjarja ka të bëj me një sulmet terroriste, apo një aksident.

Sipas mediave ndërkombëtare gjatë koncertit ka performuar këngëtari i njohur Bruno Mars.

Policia është në kërkim të furgonit të bardh Fiat Doblo.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook