Një autobus udhëtarësh është përfshirë nga flakët disa minuta më parë në ‘Rrugën e Kombit’.

Sipas raportimeve të para besohet se nuk ka persona të lënduar

Ndërkohë që mësohet se autobusi vinte nga Kosova dhe ishte nisur drejt vendit tonë.

Burimet thonë gjithashtu se shkak për përfshirjen nga flakët është bërë një defekt teknik.

Ndërkohë që menjëherë drejt vendngjarjes janë nisur forcat e policisë, ato zjarrfikëse dhe autoambulanca.