Ditën e sotme u bë me dije lajmi se dy shqiptarë janë arratisur nga burgu i sigurisë së lartë në Koridhalo, Athinë.   

Ky lajm bëri bujë në mediat greke dhe ato shqiptare, dhe së fundmi ka qenë media greke zougla.gr e cila ka publikuar fotot e dy shqiptarëve të arratisur, përkatësisht me inicialet: Elvis K. dhe Leonard P.