Një fëmijë është shpëtuar pasi ngeci në një parvaz të vogël jashtë shtëpisë së tij në kat të 23-të në Kinë juglindore.

11-vjeçari u ngjit nga shtëpia e tij dhe u nis në një prag të vogël, ku një njësi e ajrit të kondicionuar mund të ruhej, sipas raporteve.

Zjarrfikësit e çuan djalin dhe e tërhoqën atë në banesë pas një shpëtimi prej pesë minutash.

Djali u ngjit nga shtëpia për qejf, raportoi kanali kinez CCTV.

Sipas Guangzhou Daily, babai i djalit bëri thirrje për shërbimin e urgjencës pasi nuk arriti të tërhiqte djalin e tij përsëri në shtëpi.

Gjatë shpëtimit të tij, 11-vjeçarit iu kërkua të vinte një mbulesë sigurie dhe të mbahej fort mbi zjarrfikësit.

Zjarrfikësi e kaloi djalin tek kolegët e tij dhe e tërhoqi atë në apartament.

Djali u duk i tronditur, por nuk pati ndonjë dëmtim.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook