Jeni në një pritje të ëmbël dhe po mendoni për emrin që do i vini fëmijës që po vjen në jetë?

Mos u modoni shumë të gjeni emra të huaj për fëmijën tuaj.

Më poshtë keni një listë me emra të vjetër ilirë të cilët janë fantastikë. Po po, janë emra fantastikë, shumicën e të cilëve nuk i keni dëgjuar ndonjë herë.

Kjo është lista me plot 157 emra ilirë për vajza e djem.

Image

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook