Kryeministri Edi Rama i ka bërë një urim ndryshe shqiptarëve për Krishtlindjet e këtij viti, pasi pjesë e këtij urimi është dhe djali i tij i vogël Zaho

Përmes një postimi në instastory në Instagramin e tij, Rama ka publikuar një video ku djali i tij Zaho i bie një instrumenti muzikor dhe përkrah videos kryeministri shkruan “Po vijnë Krishtlindjet”.