Shumë njerëz në mbarë botën vuajnë nga dhimbja e kokës dhe disa prej tyre kanë gjetur “ngushëllim” tek ilaçet.

Shumica prej nesh mendojmë se këto simptoma janë si rezultat i punës së madhe që bëjmë.

Por ato mund të shkaktohen edhe nga nivele të ulëta të magnezit dhe vitaminës K në trupin tuaj.

Ja disa metoda natyrale që do ju bëjnë të shkëpusni marrëdhëniet me barnat farmaceutike.

  • Përdoreni limonin me ujë të ngrohtë ose hidheni në lëngje.
  • Pini sa më shumë ujë.
  • Hani mollë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook