Thuhet se meshkujt nuk u kushtojnë rëndësi detajeve dhe shohin vetëm atë çfarë duket në sipërfaqe.

Në të vërtetë, atyre u interesojnë më shumë detajet se sa femrave, por nuk e shfaqin këtë gjë.

Gjëja e mirë në gjithë këtë është se tani që e mësuam, mund ta përdorim në avantazhin tonë.

Sipas specialistëve, meshkujt vënë re tek një femër disa detaje të zakonshme dhe në këtë pjesë ato i bëjnë përshtypje më shumë se të tjerat.

1.Një mashkull ju dallon nga shprehia e fytyrës nëse jeni të interesuar për të ose jo.

2.Nëse jeni veshur me ngjyra të mbyllura ai do kuptojë se jeni njeri i ftohtë dhe ju pëlqen vetmia.

3.Mënyra se si shpreheni në mesazhin që i keni dërguar, do i bjerë në sy për mirë ose për keq djalit që ju ka vënë syrin.

4.Nëse jeni e dashuruar pas verës, kjo do të thotë se jeni përgjithësisht person që mërziteni lehtë.

5.Dekolteja e hapur do i japë atij idenë se jeni në kërkim të një flirti të mundshëm.

6.Porosisni pjata të shëndetshme kur dilni me të dhe jo sallata, kjo do i japë përshtyjen se jeni person që nuk keni frikë të shfaqni veten.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook