Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Rama se po kërkon të bëhet edhe President i i Federatës Shqiptare të Futbollit.

Vasili me anë të një postimi në Facebook shkruan se Edi Rama do që t’ju rrëmbejë edhe futbollin shqiptarëve, të vetmin gëzim që ju ka mbetur atyre

Postimi i Petrit Vasilit

Ky Edi Rama do të bëhet edhe President i i Federatës Shqiptare të Futbollit.

Edi Rama do që t’ju rrëmbejë edhe futbollin shqiptarëve, të vetmin gëzim që ju ka mbetur atyre.

Ashtu si perbindëshat gjakatare politike të Afrikës së Zezë, që ishin edhe presidente edhe kryeministra edhe kryetarë parlamentesh edhe presidentë të Futbollit ashtu edhe Edi Rama do që të gllabërojë edhe futbollin.

Dite më të zezë fubolli shqiptar nuk ka parë, që nga dita e parë që në Shqipëri luhet futboll.

Edi Rama do që ta izoloje dhe ta mbysë futbollin shqiptar vetëm sepse nuk është në duart e tij.

Shqipëria e sukseseve më të mëdha aktuale historike në futboll është më e rrezikuar se kurrë

Statuti i FIFAS është i qartë dhe i kristaltë.

Lexojeni dhe kuptojeni se cfarë e pret Shqipërinë në futboll pas rrëmbimit të federatës nga Kryeministri i trafiqeve.

“Political neutrality and prevention of any form of government interference FIFA’s general principles of political neutrality and the prevention of any form of government interference and, in particular, the obligation imposed by art. 14 of the FIFA Code of Ethics on FIFA 

LEXO EDHE:  Kokëdhima paralajmëron Ramën: Po luan me zjarrin, cëno një milimetër nga hapësirat tona do kesh fatin e...

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook