Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka ironizuar fjalimin e bërë nga kryeministri Rama në Bruksel për sa i përket pranimit të Shqipërisë në BE.

Vasili me anë të një postimi në Facebook shkruan se se Rama nuk e dëshiron BE-në, por sheh lindjen dhe vende të tjera diktatoriale si mundësi për tu bërë pjesë.

Postimi i Petrit Vasilit:

Kryeministri i antintegrimit europian sheh nga lindja etj…

Keta te hipokritet e rilindjes qe u “shqyen” per integrimi, ja nga sheh kryeministri i tyre.

Le ta lexojne e ka thene vete ky kryeministri antiintegrim.

E ka thene kryeministri mu ne mes te Brukselit per t’ia bere karshillekun tamam BE mu te dera e shtepise ne dhjetor 2017.

Ai nuk sheh nga Brukseli po nga Lindja.

Lexojeni vete te dashur miq qe flisni shqip dhe anglisht se cka thene ky antibrukseli kryeminister:

“Gabohen kur thonë se s’ka rrugë apo alternativa të tjera, pasi Rusia dhe Kina, por edhe Islami radikal përbëjnë një shumëllojshmëri për secilin nga vendet tona. Rusia ofron një rrugë shumë të lehtë: harroni shtetin e së drejtës, harroni institucionet dhe mbaje pushtetin sa më gjatë të mundesh. Dhe kjo nuk është një rrugë pa interes. Dhe kanë para që mund ti hedhin. Dhe nuk është se ka ndodhur në Siberi, por në mes të Europës, kur kryeministri u kërcënua me vdekje, dhe ka ndodhur në Malin e Zi, pra rreziku është i pranishëm.

LEXO EDHE:  Ish-ministri paralajmëron Ramën: Ditë të këqija po të presin!

Po kështu edhe Kina ka se çfarë të ofrojë. Por, është edhe një rrugë e tretë, Islami radikal. Në rajonin tonë ne jemi shumë etnikë, shumë fetarë dhe shumëçka. Dhe megjithë këtë shumëllojshmëri ne duam BE-në dhe do t’i duhet BE që të vrapojë dhe të na kapë, pasi në të kundërt do të kemi një martesë me kosto shumë më të lartë”, tha Rama.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook