Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me Kongresin e Partisë Socialiste që po mbahet në Tiranë.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale Vasili shkruan:

“Kongresi i tollonit dhe derrave te kenaqur,dje dhe sot…

Kongreset qe u vune shwiptareve tollonin e bukes se gojes para viteve 90′ ishin ja keshtu si ky i rilindjes sot.

Kongreset e tollonit ishin plot me suksese imagjinare,parulla skizofrenesh,rreziqe armiqsore,rrethim imperialisto revizionist dhe ne fund shqiptaret vdisnin per buke njelloj si kjo rilindja e sotme.

Kongreset e tollonit ishin plot me derra te kenaqur njelloj si ky kongresi i rilindjes sot.

Kongreset e tollonit paten nje fund shume te hidhur njelloj sic do ta kete edhe rilindja”.