Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së ka vijuar sulmet ndaj kryeministrit Rama.

Përmes një statusi në faqen e tij në “Facebook”, Vasili shkruan se Rama po i fshihet popullit, duke iu referuar protestës që po zhvillon Shoqëria Civile përpara Kryeministrisë.

Postimi i plotë
Kryeministri qe demek do qeveriste me popullin i fshihet popullit. Sa turp!!!

Kryeministri tha se do qeveriste medemek me popullin. Kjo ishte parulla me te cilen permbyti televizionet, facebook e twiter e cdo cmenduri qe i doli perpara.

Po tani??
Shoqeria civile tani eshte perpara kryeministrise dhe kryeministri rri i fshehur vrimave.
Populli del ne Kukes kryeministri struket ne Vlore e pastaj u flet me Ertv nga zyra.

Populli permbytet ne Shkoder kryeministri fshihet ne Korce.

Populli eshte ne gjithe rruget e Shqiperise ky zhduket fare nga qarkullimi.
Policet e Kryeministrit rrembejne popullin e Kukesit, naten ne gjume ky fshihet ne studiot e tv e ben sikur flet nga Australia.

Kjo ishte qeverisja e falimentuar e kryeministrit me popullin.

Ky kryeminister qe ja tall, ja perçmon, ja perbuz hallin popullit jo vetem nuk qeveris dot kurre me popullin, por e ka hak bile e ka pak drurin e popullit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook