Një ngjarje e jashtëzakonshme është rregjistruar në Brazil ku një grua është varrosur gabimisht për së gjalli.

Ajo ishte deklaruar e vdekur më 28 janar dhe të nesërmen ishte varrosur.

Rosangela Almeida do Santos, 37-vjeçe, duket se kishte luftuar që të ikë nga arkivoli i drurit, i cili ishte mbyllur me gozhda dhe ishte groposur për së gjalli.

Pamjet amatore shfaqin varrezat Senhora Santana në Riachao das Neves në pjesën verilindore të Brazilit, ku disa burra hapin arkivolin për të hequr dilemat e tyre.

Madje disa prej tyre i kishin telefonuar autoambulancës, dhe ia preknin këmbët gruas për të parë se sa të nxehta janë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook