Një polic në zonën e Placer, ka shpëtuar një ari që kishte mbetur brenda një makine pranë liqenit Tahoe, në kufi mes Californisë dhe Nevadës.

Dyert e makinës kanë mbetur të bllokuara dhe sherifi Lade është treguar i guximshëm.

Ai ka thyer dritaren dhe duke i dhënë mundësi ariut të madh të dalë jashtë dhe të largohet në pyll.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook