Një udhëheqës turk i kultit të seksit i cili predikonte i rrethuar nga femra magjepsëse të cilat i quante kotele ka përfunduar në pranga për mashtrim.

Adnan Oktar, një figurë e çuditshme dhe e diskutueshme televizangeliste islame, u arrestua në vilën e tij në rrethin e lartë të Stambollit të Cengelkoy nga policia lokale të mërkurën.

Policia tha se Oktar akuzohet për formimin e një bande me qëllim kriminal, abuzim seksual të të miturve, sulme seksuale, rrëmbim, shantazh, mashtrim, pastrim parash dhe shfrytëzim të ndjenjave fetare.

Oktari paraqiti programe i rrethuara nga femra të veshura në mënyrë provokuese dhe shumë të bëshme, të cilët duket se kishin pasur kirurgji plastike, të cilët ai i quajti ‘kotele’.

Udhëheqësi i dyshuar i kultit seksual u arrestua së bashku me dhjetra mbështetës kryesisht femra.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook