Futbolli europian padiskutim që dallohet për cilësinë e tij me atë të kontinenteve të tjera, por kështu nuk mund të themi për mbështetjen që tifozët u japin ekipeve të tyre të zemrës.

Ajo që ka ndodhur në Algjeri i ngjan një skene lufte, me stadiumin i cili duket sikur është bombarduan dhe po digjet në flakë. Autorët e kësaj ngjarje janë tifozët e ekipit të USM Annaba.

Ky ekip që luante në divizion e tretë të premten siguroi ngjitjen e një kategoria me lart dhe siç duket nga pamjet festa ka qenë e papërmbajtur.

Duket sikur të gjithë të pranishmit në stadium, rreth 50 mijë vetë, kanë ndezur flakadanë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook